Monday, January 22, 2007

Wanderlei SilvaImie i nazwisko : Wanderlei Silva
Ksywa : The Axe Murderer
Data urodzenia : 03/07/1976
Miejsce/Stan : Curitiba, Paraná
Kraj : Brazylia
Team : Chute Boxe
Wysokość : 182 cm
Waga : 93 kg
Styl walki Muay Tai
Statystyka : 29 Zwycięstw ( 21 przez KO, 4 przez Submission) , 5 porażek, 1 remis , 1 NC

Wstęp

Wanderlei Silva urodził się 3 lipca 1976 roku w Brazylii. Jest to czołowy zawodnik na świecie aktualnie występujący w japońskiej federacji PRIDE FC. Trenuje pod okiem Rudimara Fedrigo w akademii Chute Boxe, która znajduje się w Curitibie.


Nosi przydomek "the Axe Murderer" ponieważ reprezentuje bardzo agresywny styl: większość jego walk kończy się nokautem lub przerwaniem walki przez sędziego, z powodu demulujących uderzeń. Walczy bardzo efektownie i widowiskowo, i właśnie za to kibice go uwielbiają.


W Brazylii nazywany jest "Cachorro Louco" co w tłumaczeniu znaczy wściekły pies, oczywiście z powodu jego agresywnego stylu ale także sposobu jakim paralizuje swoich przeciwników na sterdownie.

Biografia

Wanderlei Silva tak jak już wczesniej napisałem urodził się 3 lipca 1976 roku w Curitibie ( Brazylia). Rozpoczął treningi muay tay w akademii Chute Boxe w wieku 13 lat., początkowo tylko aby poprawić swój wygląd i znaleźć dziewczynę ( zdanie z oficjalnej strony ) . Póżniej trenował brazylijskie Jiu-Jitsu i w 2003 roku odebrał czarny pas w bjj.

Gdy był jeszcze nastolatkiem wstąpił do wojska, bardzo szybko odkryto jego talent do walki i bardzo szybko awansował .

Jego pierwsza oficjalna walka w MMA odbyła się pierwszego listopada 1996 roku na gali Brazilian Vale Tudo Fighting, gdzie znokautował Dilson Filho. Nastepnie pierwszego lipca pokonał Marcelao Marcelao .

BVF 6 - Campeonato Brasileiro de Vale Tudo 1 - Wanderlei Silva vs Dilson FilhoBVF 10 - Brazilian Vale Tudo Fighting 10 - Wanderlei Silva vs MarcelãoW latach 1997-1999 Wand walczył w sześciu walkach w czterech róznych organizacjach Vale Tudo , wygrał pięć z nich, a przegrał tylko z Artur Mariano z powodu rozcięcia.

IVC 6 - The Challenge - Wanderlei Silva vs Mike Van ArsdaleIVC 2 - A Question of Pride - Wanderlei Silva vs Sean BormetWystapił także na Meca 2-Meca World Vale Tudo 2 dwunastego sierpnia gdzie pokonał Todd Medine.Występy w Ultimate Fighting Championship

Wanderlei wystapił pierwszy raz w UFC 16 pażdziernika 1998 roku na gali UFC Brazil-Ultimate Brazil. Jego przeciwnikiem był Vitor Belfort, i porażka własnie z tym zawodnikiem jest uznawana za najboleśniejszą. Vitor rozprawił się z nim w 44 sekundy .
UFC Brazil - Ultimate Brazil - Wanderlei Silva vs Vitor BelfortWand wygrał natomiast swój nastepny pojedynek który miał miejsce siódmego maja 1999 roku na UFC 20 z Tony Petarrą.
14 kwietnia 2000 roku przegrał przez decyzję z gwiadą tamtejszej federacji na UFC 25: Ultimate Japan 3 Tito Ortiz.

Występy w PRIDE Fighting Championships

Zadebiutował na Pride 7 dwunastego września 1999 roku, pokonując Carla Malenko.

Od 1999-2004 roku wygrał 20 pojedynków, wyłączając remis z Mirko "CroCopem" i no contest Gilbertem Yvel'em. Reputacja Wanda w tym czasie bardzo wzrosła i stał się jednym z najlepszych zawodników w MMA.

Pride Grand Prix 2000 - Opening Round - Wanderlei Silva vs Bob SchrijberPride 10 - Return of the Warriors - Wanderlei Silva vs Guy MezgerSilva vs Saku Trylogia

Silva napotkał na swej drodze Kazushi Sakurabe poraz pierwszy na PRIDE 13-Collision Course, 25 marca 2001 roku. Wygrał przez TKO w pierwszej rundzie .

Na gali PRIDE 17: Championship Chaos trzeciego listopada 2001 roku pokonał Saku po raz drugi i zdobył tytuł mistrza wagi średniej

Na turnieju PRIDE-Total Elimination 2003 pokonał japończyka trzeci raz, piękną kombinacją dwóch ciosów.Pozostałe walki tego zawodnika :

WANDERLEI SILVA vs. YUKI KONDOWanderlei Silva Vs Ikuhisa MinowaWanderlei Silva vs Fujita KazuyukWanderlei Silva Vs Quinton JacksonWanderlei Silva Vs Nakamura KazuhiroWanderlei Silva Vs Kazushi SakurabaWanderlei Silva Vs Hiromitsu KaneharaWanderlei Silva Vs Shungo OyamaChuck Lidell vs Wanderlei SilvaWanderlei Silva Vs Tatsuya IwasakWanderlei Silva vs.Dan HendersonWanderlei Silva vs Adrian SerranoWANDERLEI SILVA VS CRO COPall about your car

best car videos

car accident videos

tuning car videos

No comments: